Yunanistan Konsolosluğu İletişim

Yunanistan Konsolosluğu

Yunanistan Konsolosluğu Ankara Büyükelçiliği, İstanbul Başkonsolosluğu ve İzmir Fahri Konsolosluklarından hizmet veriyor.  Avrupa Birliği ve Schengen üyesi olan Yunanistan, ülkeye yapılacak turistik seyahatler için Türk vatandaşlarından vize talep eder. Ancak Schengen kapsamında yalnızca Umuma Mahsus Pasaport sahipleri vizeye tabiidir.

Yunanistan Konsolosluğu Ankara

Türkiye’de bulunan Yunanistan temsilcilikleri, vize başvuruları, göçmen ve vatandaşlık işlemleri için faaliyet gösteriyor. Yunanistan Konsolosluğu Ankara vize başvurularını vize başvuru merkezlerinden veya doğrudan konsolosluk birimi olarak değerlendirmektedir.

İki ülke arasındaki dostluk ilişkilerinin gelişmesi, ticari ve turistik faaliyetlerin sürdürülmesi üzerine Türkiye temsilciliklerinden hizmet verilmektedir. Türkiye’de yaşayan Yunan vatandaşlarının resmi işlemleri de konsolosluklar tarafından yürütülmektedir.

Yunanistan vize başvuruları için Çankaya ilçesinde bulunan Ankara Konsolosluğundan hizmet alınabilir. Öğrenci vizesi, ticari vize, çalışma vizesi, oturum vizesi, arkadaş ziyareti veya aile birleşimi vizesi gibi tüm başvurular için Yunanistan Konsolosluğundan hizmet verilmektedir.

Zia Ür Rahman Cad. No: 9- 11 Gaziosmanpaşa/ Ankara adresinde hizmet veren konsolosluğa +90312 448 06 47 ve 0312 446 31 91 telefon numaralarından ulaşım sağlanabilir. Konsolosluk ofisi telefonu +90 312 436 04 19 ve mail adresi grcon.ank@mfa.gr ile  gremb.ank@mfa.gr olarak belirtilmiştir.

Yunanistan Konsolosluğu İstanbul

Yunanistan Konsolosluğu vize başvuruları için Ankara Başkonsolosluk biriminden hizmet sunuyor. Türk vatandaşları ve Türkiye’de ikamet eden yabancı uyruklular için İstanbul Konsolosluk biriminden hafta içi her gün hizmet veriliyor.

Turnacıbaşı Sok. No: 22, Beyoğlu/ İstanbul adresine vize başvurularınızı doğrudan yapabilirsiniz. Vize başvuru öncesinde online veya telefonla vize randevusu alınması gerekiyor.

Yunanistan Konsolosluğu İstanbul ofisi 09:00- 16:00 saatleri arasında faaliyet göstermektedir. Daha öncesinde ulaşarak randevu almak, sorularınızı iletmek ve işlem sağlamak için +90 212 393 8290/1/2/4 numaralarından iletişim sağlayabilirsiniz.

e-posta gönderimleri için grgencon.kon@mfa.gr adresinden ya da visaist@mfa.gr üzerinden erişim sağlayabilir, vize ve vatandaşlık işlemleri için tüm konularda bilgi alabilirsiniz.

Türkiye’de ikameti devam eden 3. Dünya ülke vatandaşları ile bordo pasaport sahibi Türk vatandaşları, 180 gün içinde 90 günü geçmeyen turistik vizeler için Yunanistan vize başvurusu yapabilirler. 90 günden daha uzun süreli seyahatler için bordo, yeşil ve gri pasaport sahiplerinin tamamı başvuru yapmak zorundadır.

Yunanistan Konsolosluğu İletişim

Yunanistan Konsolosluğu iletişim bilgileri, şehirlere göre verilmektedir. Bulunduğunuz ilin hizmet bölgesinde olan konsolosluğu belirleyerek başvuru sağlayabilirsiniz. Yunan vizesi ve vatandaşlık işlemlerinin tamamında tek yetkili Ankara Büyükelçiliğidir.

Kısa süreli ve uzun süreli vize başvuruları, göçmen ve göçmenlik işlemleri, oturum ve vatandaşlık işlemleri gibi konularda Yunanistan Konsolosluğu birimlerinden hizmet alınabilir. Ankara Büyükelçiliği konsolosluk birimine;

0312 448 06 47 ve 0312 446 31 91 ile 0312 436 04 19 telefon numarasında ulaşım sağlayabilirsiniz. E-posta ile ulaşmak için grcon.ank@mfa.gr ve  gremb.ank@mfa.gr adreslerinden erişim sağlayabilirsiniz. https://www.mfa.gr/turkey/tr/ resmi internet adresinden tüm konsolosluklara ve elçilik hizmetlerine erişim sağlayabilirsiniz.

Konsoloslukların adres ve konum bilgilerine erişebilir, duyurular ve vize süreçleri hakkında gelişmelere anında ulaşabilirsiniz.

Yunanistan Konsolosluğu Adresi

Yunanistan Konsolosluğu iletişim bilgileri ve ikamet adresleri, büyükelçilik internet sayfasından sunuluyor. Bölgelere göre Ankara, İstanbul ve İzmir konsolosluklarına başvuru yaparak, vize işlemlerini sağlayabilirsiniz.

Konsolosluk hizmetleri dahilinde; ulusal vize başvuruları, Schengen vize başvuruları, aile birleşimi vize işlemleri, oturum ve çalışma izni vize başvuruları için konsolosluk adresine şahsen müracaat edilmesi gerekiyor. Online randevu sonrasında vize için gerekli belgeleri tamamlayarak, randevu tarih ve saatinde konsolosluk adresinde hazır olmanız gerekiyor.

Yunanistan konsolosluğu adresi Ankara ofisi;

Zia Ür Rahman Cad. No: 9- 11 Gaziosmanpaşa/ Ankara

İstanbul ofisi;

Turnacıbaşı Sok. No: 22, Beyoğlu/ İstanbul

Adreslerinde faaliyet gösteriyor. Harita üzerinde görüntülemek, konum bilgisi almak için https://www.mfa.gr/turkey/tr/ web adresinden giriş yapabilirsiniz.

Yunanistan Konsolosluğu nerede bilgisi için Edirne ofisi adresi verilmiştir. Ankara ve İstanbul ofislerine ek olarak Edirne konsolosluk biriminden vize işlemlerini gerçekleştirebilirsiniz. Yunanistan Edirne konsolosluğu adresi;

Şükrüpaşa Mah. Sok. 123, No: 2 Edirne ve telefon numarası 0284 235 58 04/ 64 olarak belirlenmiştir. Belge ve evrak gönderimleriniz için 0284 235 58 08 faks numarasından ulaşım sağlayabilirsiniz. Ayrıca elektronik posta adresi grcon.adr@mfa.gr üzerinden hem konsolosluk çalışanları ile görüşme sağlayabilir hem başvuru ve randevu işlemlerini gerçekleştirebilirsiniz.

Yunanistan Konsolosluğu Vize Randevu

Yunanistan Konsolosluğu vize randevu işlemlerini telefonla ulaşarak tamamlayabilirsiniz. Ankara, İstanbul ve Edirne konsolosluklarını telefonla arayarak, vize başvuru randevusu oluşturabilirsiniz.

Ankara konsolosluğu +90 312 436 04 19 telefon numarasından başvuru randevusu veriliyor. İstanbul Konsolosluğu vize başvuru randevularını 0212 393 82 90/ 1-2-4 telefon numaralarını arayarak alabilirsiniz. İzmir konsolosluğu vize başvuru randevusu için 0232 464 31 60 veya 0232 464 31 61 numarasından görüşme sağlayabilirsiniz.

Yunanistan konsolosluğu çalışma saatleri Edirne ofisinde 09:00-16:00 saatlerinde sağlanıyor. Vize randevusu almak için 09:30- 12:30 aralığında ulaşım sağlayabilirsiniz. Vize başvurularını ise hafta içi her gün 09:00 ile 13:00 arasında gerçekleştirebilirsiniz. Vize randevusu için 0284 235 58 04 üzerinden görüşme yapabilir ve randevu oluşturabilirsiniz.

Yunan Konsolosluğu Türkiye Temsilcilikleri hem Schengen vize başvuruları hem Yunanistan Ulusal vize başvuruları için hizmet veriyor. Hafta sonları kapalı olan konsolosluk ofisleri, Yunanistan resmi günler, bayram tatilleri ve çeşitli özel günlerde de kapalıdır. Konsolosluk takvimini inceleyerek, vize randevu ve başvuru işlemlerinizi daha konforlu şekilde yapabilirsiniz.

Yunanistan Konsolosluğu Duyuru

Yunanistan konsolosluğu duyuru paneline https://www.mfa.gr/turkey/tr/ linki üzerinden erişim sağlayabilirsiniz. Büyükelçi ve Büyükelçilik tarafından yapılan açıklamalar, güncel vize bilgileri, seyahat süreçlerinde yeni belge talepleri gibi konular için haberler bölümünü inceleyebilirsiniz.

Yunanistan vize başvuruları için Pandemi dönemi çalışma saat ve süreleri, başvurusu kabul edilen vize türleri ve ikili ilişkiler kapsamında gelişmeler paylaşılmaktadır. Yunanistan Ankara Büyükelçiliği resmi internet sayfası üzerinden konsolosluk duyurularını inceleyebilirsiniz.

Türkiye ve Yunanistan vize kolaylığı, vize serbestisi, vize için gerekli evraklar ve vize koşulları ile alakalı güncel paylaşımlar yapılmaktadır. Ayrıca günübirlik seyahatler, Ada ziyaretler gibi konularla ilgili duyuruları inceleybilirsiniz.

Yunanistan Konsolosluğu Vize Sorgulama

Yunanistan Konsolosluk işlemleri vize başvuru merkezi aracılığıyla yapılan kişilerin sonuçları, merkezlerden bilgi alınarak edinilebilir. Web sayfa üzerinde bulunan Vize Sorgulama ekranından işlem sağlanmaktadır. Vize başvurusunda verilen vize barkod numarası, vize sonucunu görüntülemek için gereklidir.

Yunanistan Konsolosluğu vize sorgulama işlemleri için vize numarası ve pasaport numarası ilgili ekrana girilerek sorgulama yapılabilir. Türk vatandaşları için Nüfus ve Vatandaşlık İşleri Genel Müdürlüğü hizmetleri dahilinde vize sonuçları görüntülenmektedir.

NVİ sistemi olarak bilinen www.nvi.gov.tr adresine giriş yaparak TC kimlik numarası veya pasaport numarası ile vize sorgulama işlemi sağlanabilir. E-devlet sistemini kullanan T.C vatandaşları ‘’e-sorgulamalar’’ sekmesine tıklayarak, vize süreci ve vize sonucu ile ilgili bilgilere erişebilir.

Türkiye Cumhuriyeti Dışişleri bakanlığı bünyesinde faaliyet gösteren Konsolosluk İşlemleri resmi web adresinden, Yunanistan vize sorgulama işlemi yapılır. https://www.konsolosluk.gov.tr/Appointment/SearchAppointment adresimi ziyaret ederek TCKN ile vize sorgulama ekranını kullanabilirsiniz.

Türkiye’de ikameti olan yabancı uyruklular, aynı link üzerinde bulunan yabancı uyruklu sekmesini kullanarak işlem sağlayabilirler. Geçici Türk Kimlik Belgesi veya pasaport numarası ile Yunanistan Schengen vizesi ve Yunanistan Ulusal vize sorgulama yapabilirsiniz.

Yunanistan Konsolosluğu İletişim S.S.S

Yunanistan Konsolosluğu İletişim Bilgileri Nedir?

Yunanistan Ankara Büyükelçiliği İletişim Bilgileri şu şekildedir: Zia Ür Rahman cad. 9-11 06700 Ankara Gaziosmanpaşa Tel: +90312 4480647, 448038 +90312 4463191 E-mail: gremb.ank@mfa.gr

Yunanistan Konsolosluğu Randevu Nasıl Alınır?

Yunanistan Konsolosluğu vize işlemleri randevu alımı yetkili vize başvuru merkezleri üzerinden yapılmaktadır. Kısa süreli vizeler için yetkili vize başvuru merkezlerine başvurmak gerekir, uzun süreli vize işlemlerinde vize başvuru sahibi konsolosluğa şahsen başvuru yapmalıdır.

Yunanistan Konsolosluğu Nerede?

Yunanistan Konsolosluğu Ankara, İstanbul, İzmir ve Edirne illerinde bulunmaktadır. Vize başvuru sahipleri bu merkezlerdeki konsolosluk binalarında vize başvuru işlemlerini tamamlayabilirler.

Yunanistan Konsolosluğu Randevu İstanbul Nasıl Alınır?

Yunanistan İstanbul Konsolosluğu Turnacıbaşı Sok. No: 22, Beyoğlu/ İstanbul adresinde bulunmaktadır. Hafta içi mesai saatlerinde hizmet veren konsolosluk randevuları yetkili vize başvuru merkezleri üzerinden alınabilir.