Yunanistan Schengen Vizesi

Yunanistan Schengen Vizesi

Yunanistan Schengen vizesi almanın ön koşulu geçerli bir pasaportunuzun olmasıdır. Yunanistan vizesi pasaporta işlenen bir vizedir ve pasaportunuzun yeni, son 10 yıl içinde çıkartılmış olması gerekmekte olup, vize etiketinin işleneceği boş sayfaları olmalıdır. Ayrıca geçerlilik süresi vizenizin bitiş tarihinden itibaren en az 3 ay olmalıdır. Vize başvurularında eski pasaportlarınızın da görülmesi gerekmektedir.

Bu özelliklere sahip yeni bir pasaportunuz varsa bundan sonra yapılması gereken, Yunanistan Schengen vizesi gerekli evraklarını hazırlamanız gerekmektedir. Gerekli evrakları mesleki veya sosyal durumunuza göre hazırlamalısınız. Bir öğrencinin, bir ev hanımının, emekli bir kişinin veya sigortalı bir çalışanın hazırlaması gereken evraklar birbirinde farklıdır. Buna ek olarak Yunanistan seyahatinin amacına göre de evrak listelerinde önemli değişiklikler olabilmektedir. Örneğin aile ve arkadaş ziyareti vizesi ile seyahat edecekseniz Yunanistan’daki yakınınızdan gönderilen bir davetiyenin olması şarttır. İş gezisine gidiyorsanız ticari vize davetiyenizin Yunanistan kökenli firmadan gönderilmesi gerekmektedir. Vize başvuru formunda, vize talep dilekçesinde veya çalışanların şirketlerinden aldıkları şirket izin veya görev yazılarında belirtilen seyahat amacı aynı olmalıdır. Seyahat amacınızı yanlış belirtmeniz vize reddine neden olmaktadır.

Yunanistan Schengen Vize Evrakları

Yunanistan vizesi için gerekli evraklar hazırlandıktan sonra vize başvuru merkezine teslim etmeniz ve vize randevusu sırasında parmak izi ibrazında bulunmanız gerekecektir. Yunanistan vizesi gerekli evraklar listesi pasaport, biyometrik fotoğraflar, Schengen vize başvuru formu, vize talep dilekçesi, banka hesap özetleri, maaş bordroları, şirket evrakları gibi birçok belgeyi içerir ve kişinin durumuna göre değişiklik göstermektedir.

Biyometrik fotoğraflar hemen her vize başvurusunda gerekli evrakların olmazsa olmaz koşuludur. Biyometrik fotoğraflarınız 3.5×4.5 cm. ebatlarında, yeni, netlik ayarının doğru yapıldığı fotoğraflar olmalıdır. Yüzün net görünmesini engelleyecek unsurlar olmamalıdır, gözlük kullanılıyorsa camların parlamamasına dikkat edilmeli, doğal olmalıdır. Biyometrik fotoğrafların özellikleri Schengen vize şartları tarafından belirlenmiştir. Eski vizelerde yer alan fotoğraflarla yapılan başvurular kabul edilmemektedir.

Yunanistan Schengen vizesi evrakları güncelliği ve eksiksiz sunulması çok önemlidir. Bu durumda evrakları hazırlamanın yanında evrak detayları hakkında da bilgi sahibi olunması gerekmektedir. Güncellik evrakın niteliğine göre değişebilir ancak bütün evraklar birbiriyle uyumlu bir bütün oluşturmalıdır. Evrakların ülkeye geri dönüşünüzü garanti eder nitelikte olması vize alma olasılığınızı arttıracaktır. Yunanistan vizesi evraklarını temin etmek zor değildir ancak evrak detaylarını mutlaka dikkatli bir gözle kontrol edilmesi gerekir. Vize Merkezi Schengen vize başvurularında evrak takibini vize süreci boyunca yaparak yolcuları doğru tavsiyelerle yönlendirmektedir.

Bütün evrakların seyahat amacınızı (turistik, arkadaş veya aile ziyareti, transit, ticari) destekler şekilde hazırlamaya dikkat ediniz. Size önemsiz görünen bir ayrıntı bile vize reddi almanıza neden olabilmektedir. Evraklarınız hazır olduktan sonra parmak izi vermek üzere vize randevu tarihi ve saati size bildirilmektedir.

Yunanistan Schengen Vizesi S.S.S

Yunanistan Schengen Vizesi İstanbul Nasıl Alınır?

Yunanistan kısa süreli Schengen vize başvuruları yetkili vize başvuru merkezi VFS Global aracılığı ile yapılmaktadır. Uzun Süreli vizeler için Yunanistan İstanbul Başkonsolosluğuna başvuru yapılabilir.

Yunanistan İstanbul Başkonsolosluğuna ulaşmak için:

Turnacıbaşı Sok. 22-Beyoğlu
34433 İstanbul
Turkey
+90 212 393 8290 -1-2-4
+90 212 252 1365

Yunanistan Schengen Vizesi Ücreti Ne Kadardır?

Yunanistan Schengen Vizesi 2022 ücretleri şu şekilde belirlenmiştir:
✅ Turistik Vize Ücretleri 80 Euro
✅ Ticari Vize Ücretleri 80 Euro
✅ Aile Ziyaret Vize Ücretleri 80 Euro
✅ Aile Birleşimi Vize ve Çalışma Vize Ücretleri 140 Euro

 

Türü Vize Harç Ücreti Başvuru Hizmet Ücreti Danışmanlık Hizmet Ücreti Toplam Vize Başvuru Bedeli
Turistik Vizesi 80 Euro 30 Euro 30 Euro 140 Euro
Ticari Vizesi 80 Euro 30 Euro 30 Euro 140 Euro
Aile Arkadaş Ziyareti Vizesi 80 Euro 30 Euro 30 Euro 140 Euro
Transit Vize 80 Euro 30 Euro 30 Euro 140 Euro
Şoför Vizesi 80 Euro 30 Euro 30 Euro 140 Euro
Öğrenci Vizesi 80 Euro 30 Euro 30 Euro 140 Euro
Kültürel Vizesi 80 Euro 30 Euro 30 Euro 140 Euro
Kısa Süreli Eğitim Vizesi 80 Euro 30 Euro 30 Euro 140 Euro
Ulusal Vizeler
Aile Birleşimi Vizesi- 350 Euro
Çalışma Vizesi 350 Euro
Blue Kart Çalışma Vizesi 350 Euro

Yunanistan Schengen Vizesi Nasıl Alınır?

Vize başvuru sahipleri Yunanistan Schengen vizesi almak için yetkili vize başvuru merkezi VFS Global’e başvuru yapmak durumundadır. Uzun süreli vizeler için başvuru sahibi Yunanistan Ankara Büyükelçiliği, İstanbul Başkonsolosluğu, İzmir Başkonsolosluğu ve Edirne Başkonsolosluğundan randevu almalıdır.

Yunanistan Schengen Vizesi Başvuru Formu Nasıl Doldurulur?

Yunanistan Schengen vizesi başvuru formu online olarak doldurulabilen bir formdur, yetkili vize başvuru merkezleri üzerinden daha sağlıklı bir biçimde doldurulabilir. Verilen bilgiler eksiksiz ve hatasız olmalıdır.

Yunanistan Schengen Vizesi Evrakları Nelerdir?

Yunanistan Schengen vizesi alabilmek için şu evraklar tamamlanmalıdır:

Pasaport renkli fotokopileri ve eski Schengen vize fotokopileri

Resmi kimlik belgesi fotokopileri

İki adet biyometrik fotoğraf

Gelir ve banka hesap özeti belgeleri

Nüfus kayıt örneği

Seyahat sağlık sigortası

Otel ve ulaşım rezervasyon belgeleri

Seyahat sağlık sigortası

Yunanistan vize evrakları hakkında geniş bilgi alınız.