Yunanistan Vize Ücreti 2023

yunanistan vize ücreti 2018

Yunanistan vize ücreti 2023 yılında Yunanistan Konsolosluğu tarafından belirlenmekte ancak başvurular akredite başvuru merkezleri tarafından kabul edilmektedir.

Bu nedenle Yunanistan vize ücretleri Yunanistan Konsolosluğu harç bedelleri, başvuru merkezi işlem ücretleri ve eğer işlemler danışman kurumlar aracılığı ile yürütülüyorsa hizmet bedellerinin toplamından oluşur.

Yunanistan vize işlemlerinde yetkili aracı kurumlar randevu alımı, başvuru formu doldurma, rezervasyon, seyahat sağlık sigortası gibi ek hizmetler için hizmet bedeli tahsil etmektedir.

Kısa süreli tabir edilen Schengen vize ücretleri uzun süreli D tipi vize başvurularının ücretleri farklılıklar içermektedir. Yunanistan vize ücreti

2023 itibariyle 80 Euro’dur. 12 yaşında küçük çocuklar, AB ve İsviçre vatandaşıyla evli T.C. vatandaşları ve onların 21 yaşını küçük çocukları, yüksek lisans öğrencileri ve eşlikçi öğretmenleri, eğitim amaçlı giden öğrenciler, bilimsel çalışma amaçlı seyahat eden araştırmacılar, hizmet pasaportlu ve diplomatik pasaportlu kişiler, kar amaçlı çalışamayan kuruluşlarca düzenlenen konferans, kültürel etkinlik, seminer ve eğitim etkinlerine iştirak eden 25 yaş veya altı temsilciler vizeden muaf tutulabilmektedir. 12 yaş ve üstündeki çocuklar için de başvuru formu doldurulması zorunludur.

Yunanistan Diğer Vize Ücretleri

Yunanistan’da 90 günden fazla kalmayı amaçlayan kişiler D vize başvuruş yapmalıdırlar. Yunanistan D vize (ulusal vize) ücreti 170 Euro olarak belirlenmiştir. Vize başvuru ücretleri vize randevusu sırasında nakit ve Türk Lirası olarak alınmaktadır. Yunanistan Schengen vize başvurularında tek yetkili kuruluş Yunanistan Konsolosluğu ve Yunanistan’ın Türkiye’deki diplomatik misyonları olan Yunanistan Başkonsolosluğu ve Yunanistan Ankara Büyükelçiliğidir. Vize reddi durumunda vize ücretlerinin geri iadesi yapılmamaktadır. Başvuruyu yapmanız vize alacağınız tamamen garanti altına alan bir durum değildir. Bu nedenle başvuruların dikkatle ve eksiksiz evrakla yapılması gerektiğini önemle hatırlatırız.

Yunanistan vizesinin çıkış süresi 5 ila 15 iş günü arasında değişmektedir. Seyahatine 15 günden daha az zaman kalan yolcuların başvuru işlemlerinin sonuçlanması vizenin seyahat tarihine yetişmemesi olasılığını ortaya çıkarabilir. Vize başvurunuzun seyahate en az 15 gün kala yapılması tavsiye olunur. Bununla birlikte başvurunuzu seyahat tarihinden 90 gün öncesinden yapabilirsiniz. Yunanistan vize ücretleri başvuru yaptığınız tarih itibariyle geçerlidir.

Yunanistan Vize Ücreti 2023 S.S.S

Yunanistan Vize Fiyatları 2023 Ne Kadar?

Yunanistan vizeleri için 2023 yılında ödenecek ücretler şu şekildedir:

2023 Yılı İçin Belirlenmiş Yunanistan Schengen Vize Ücretleri

✅ Turistik Vize Ücretleri 80 Euro
✅ Ticari Vize Ücretleri 80 Euro
✅ Aile Ziyaret Vize Ücretleri 80 Euro
✅ Aile Birleşimi Vize ve Çalışma Vize Ücretleri 140 Euro

 

Türü Vize Harç Ücreti Başvuru Hizmet Ücreti Danışmanlık Hizmet Ücreti Toplam Vize Başvuru Bedeli
Turistik Vizesi 80 Euro 30 Euro 30 Euro 140 Euro
Ticari Vizesi 80 Euro 30 Euro 30 Euro 140 Euro
Aile Arkadaş Ziyareti Vizesi 80 Euro 30 Euro 30 Euro 140 Euro
Transit Vize 80 Euro 30 Euro 30 Euro 140 Euro
Şoför Vizesi 80 Euro 30 Euro 30 Euro 140 Euro
Öğrenci Vizesi 80 Euro 30 Euro 30 Euro 140 Euro
Kültürel Vizesi 80 Euro 30 Euro 30 Euro 140 Euro
Kısa Süreli Eğitim Vizesi 80 Euro 30 Euro 30 Euro 140 Euro
Ulusal Vizeler
Aile Birleşimi Vizesi- 350 Euro
Çalışma Vizesi 350 Euro
Blue Kart Çalışma Vizesi 350 Euro

Yunanistan Transit Vize Ücreti Ne Kadar?

Yunanistan Transit Vizesi kısa süreli Schengen vize türüdür, konsolosluk harç ücreti 80 Euro olarak belirlenmiştir.

Yunanistan Vize Başvurusu 2023 Nasıl Yapılır?

Yunanistan kısa süreli vize türlerinin tüm başvuruları yetkili vize başvuru merkezlerinden randevu alınarak tamamlanır. Talep edilen vize türüne göre gerekli evraklar eksiksiz ve hatasız olarak teslim edilmelidir.

Yunanistan vize hakkında geniş bilgi alınız.