Yunanistan Vizesi Kaç Günde Çıkar 2023

Yunanistan Vizesi Kaç Günde Çıkar 2018

Yunanistan vizesinin çıkış süresi 7 iş günüdür. Ancak son gelişmelerle birlikte bütün Schengen ülkeleri için yapılan başvurularda vize çıkış süresi 15 güne kadar uzayabilmektedir. Yunanistan vizesi kaç günde çıkar 2023 uygulamasında karar 7 ila 15 iş günü içinde açıklanır. Başvuru, Konsolosluk tarafından resmi yetki verilen vize başvuru merkezleri aracılığı ile yapılmaktadır ancak vize kararı tamamıyla Yunanistan Konsolosluğu, Yunanistan Başkonsolosluğu veya Yunanistan Ankara Büyükelçiliğinin inisiyatifindedir.

Yunanistan vizesi başvurusu yapmadan önce Yunanistan Konsolosluğun yoğunluğu ve tatil günlerinin kontrol edilmesi tavsiye edilir. Turizm sezonunun yoğun olduğu dönemlerde başvuru artışından dolayı vize çıkış süreleri değişebilmektedir. 7 ila 15 iş günü içinde sonuçlanan vize işlemleri süreci eksiksiz olarak yapılan başvurular için geçerlidir. Konsolosluğun ek evrak talep ettiği durumlarda vize çıkış süresi de uzamaktadır.

Yunanistan vize başvuruları randevu ile kabul edilmektedir. Gerekli evraklar randevuda ibraz edilir ve parmak izi verme işlemi gerçekleştirilir. Yunanistan vizesinin çıkış süresi randevudan itibaren geçerlidir. Akredite başvuru merkezleri başvuruları kargo, posta veya kurye ile kabul etmemektedir. Ancak önceden alınan Schengen vizeleri ile kayıtlı parmak izi olan kişiler işlemlerini resmi başvuru merkezine akredite vize acenteleri ile yapabilmektedirler. Özellikle bu merkezlerin olmadığı yerlerden yapılan başvurularda yetkili acentelere kargo yoluyla evraklar ulaştırılabilir ve başvuru sahibi başvuruya şahsen gelmeden işlemlerini yapabilir. Böyle durumlarda kargo süreleri dikkate alınarak başvuru yapılması tavsiye olunur.

Yunanistan vizesi ücreti 2023

Yunanistan vizesi ücreti 2023 yılı itibariyle Konsolosluk vize harcı bedelleri ve akredite koordinasyon merkezi ücretinin kombinasyonundan oluşur. 60 Euro olan konsolosluk harç bedellerine başvuru merkezi ücretleri de eklenir. VIP başvuruların ücreti ek hizmet bedelleri içermektedir. VIP başvurular vize işlem sürecini hızlandırmaktadır ancak vize çıkış süresi değişmemekte olup randevu daha erken tarihlere alınabilmekte, işlemler tek bir noktadan gerçekleştirilebilmektedir.

Yunanistan vizesi ücreti vize türüne göre de değişmektedir. C tipi olan Schengen vize türleri ile D tipi olan uzun süreli vize türlerine ait vize çıkış süreleri farklıklar içerir. C tipi vizeler turistik, ticari, aile ziyareti olarak sınıflandırılırken, oturum izni, çalışma izni, evlilik yoluyla Yunanistan’a gidiş gibi uzun süreli amaçlı D tipi olarak adlandırılan vizelerin çıkış süresi C tipi vizelere göre daha uzundur ve 30 gün ila 60 gün arasında sonuçlanabilmektedirler. Bu vize başvuruları doğrudan Yunanistan Konsolosluğuna yapılabilmektedir.

Yunanistan Vizesi Kaç Günde Çıkar 2023 S.S.S

Yunanistan Schengen Vizesi Kaç Günde Çıkar?

Yunanistan kısa süreli Schengen vizelerinin sonuçlanma süresi genelde 5 iş günüdür. Evrak eksiklikleri ve Yunanistan dış temsilcilerinin ek belge istemesi durumunda bu süre 15 günü bulabilir.

Yunanistan Turist Vizesi Kaç Günde Çıkar?

Yunanistan Turist Vizesi kısa süreli bir vizedir, bu vizenin çıkma süresi 5 iş günü olmaktadır. Bu süre eksik ve hatalı vize başvurularında uzayabilir.

Yunanistan vize başvuruları hakkında bilgi alınız.