Yunanistan Vizesi Randevu

Yunanistan Vizesi Randevu

Yunanistan vizesi randevu işleminden önce Yunanistan Schengen vize başvuru formunu doldurmanız gerekmektedir. Form doldurulmadan randevu alınamamaktadır. Yunanistan vizesi randevu işlemi Yunanistan Konsolosluğunun yetkilendirdiği başvuru merkezlerinde gerçekleştirilmektedir ve randevu da bu merkezlerden online ve çağrı merkezi aranarak alınmaktadır. Randevu işlemi başvuru merkezlerinde yapılmakla birlikte vize sonucu ve süresine karar veren yetkili tek kuruluş Yunanistan Konsolosluğudur.

Yunanistan vizesi randevu tarihinde hazırladığınız gerekli evraklarla başvuru merkezinde şahsen bulunmanız gerekmektedir. Gerekli evraklar hakkında bilgiyi seçtiğiniz vize türüne göre bu web sitesinin ilgili sayfasında bulabilirsiniz. Vizenizin türü turistik, ticari ve aile ziyareti gibi kısa süreli vize kategorilerinden biri olabilir. Aile olarak başvuru yapıyorsanız her birey için ayrı başvuru formu doldurulması gerekmektedir.

Yunanistan Schengen Vize Randevu

Son 5 yıl içinde Schengen vizesi almamış iseniz biyometrik veri ibrazını yapmanız gerekecektir. Tanımlı parmak iziniz varsa randevuya şahsen gelmeden işlemlerinizi danışman aracı kurumlar aracılığıyla yapabilirsiniz. Parmak izi kaydı (biyometrik kayıt) işleminde teknik bir sorun olduğu taktirde VIS’li yolcular veya daha önce tanımlı parmak izi olan kişiler parmak izi vermek üzere başvuru merkezine çağrılabilirler. Randevu formunda iletişim bilgilerinizin güncel olmasına dikkat ediniz.
Yunanistan vizesi randevu işlemini 2 şekilde yapabiliriniz. Standart randevu prosedürü başvurun tipini seçilmesi evrak ve parmak izi ibrazını içerir. VIP randevu seçeneği ise işlemlerin tek bir noktadan yapılmasını sağlar ancak vizenin çıkış süresini etkileyen bir hizmet değildir. Ayrıca İstanbul’dan yapılan başvurularda geçerli Mobil Başvuru Servisi mevcuttur. Başvuru merkezine gelemeyecek kişilerin belirttiği adreste evrakları ve parmak izleri yetkili kişiler tarafından alınabilmekte olup ekstra ücretlere tabi bir hizmettir.

Randevu tarihi iptali durumda işleminiz yine online yapmanız gerekmektedir. Bazı durumlarda yeniden başvuru formu doldurmanız gerekebilecektir. Bu nedenle işlemlerinizin tam bir koordinasyon içinde yürütülmesi zaman kaybı yaşamanızı önleyecektir.
Yunanistan vizesinin çıkışı ortalama 7 iş günüdür ancak bu süre başvuru yoğunluğuna göre uzayabilmektedir. Vizenizin seyahat tarihinize yetişmesi için başvurunuzun seyahatinize en az 1 ay önceden yapmanız tavsiye olunur. Yunanistan vize işlemlerinizi 3 ay önceden başlatmanız da mümkündür.

Yunanistan Vizesi Randevu S.S.S

Yunanistan Vize Randevusu Nasıl Alınır?

Yunanistan vize randevuları yetkili vize başvuru merkezlerinden alınmaktadır. Yunanistan dış temsilciliklerinin yetkilendirdiği vize başvuru merkezleri VFS Global vize merkezleridir.

Yunanistan Vize Randevusu İzmir Nasıl Başvurulur?

Uzun süreli Yunanistan vizeleri için vize başvuru sahibi Yunanistan dış temsilciliklerine şahsen başvuru yapmaktadır. Yunanistan dış temsilcilikleri Ankara Büyükelçiliği, İstanbul Başkonsolosluğu, İzmir Başkonsolosluğu, Edirne konsolosluğudur.

İzmir Yunanistan Başkonsolosluğu iletişim bilgileri:

Atatürk Caddesi No.262
Alsancak,35220 İzmir
Turkey
+90232 4643160-1
+90232 4633393

Yunanistan Vize Randevusu Edirne İletişim Bilgileri Nedir?

Yunanistan Vize randevusu Edirne konsolosluğundan alınabilir. Edirne Başkonsolosluğu iletişim bilgileri şu şekildedir:
Şükrüpaşa Mah. Sok. 123, No: 2
Edirne
Turkey
+90284 2355804
+90284 2355808

Yunanistan Vize Randevusu Ankara İletişim Bilgileri Nedir?

Yunanistan Ankara Büyükelçiliği Yunanistan vizeleri için yetkili vize onay merciidir. Yunanistan Ankara Büyükelçiliği iletişim bilgileri aşağıdadır:
Zia Ür Rahman cad. 9-11
06700 Ankara
Gaziosmanpaşa, Turkey
+90312 4480647, 448038
+90312 4463191
Yunanistan Vize Randevusu hakkında bilgi alın.